+38 (093) 32-63-634  cardio-surgery  +38 (046) 26-60-594   cardiosurgerychml2@gmail.com

Відділення кардіохірургії м.Чернігів, вул. 1 Травня 168-Б 8-й поверх

Після проходження тесту Ви отримаєте певну кількість балів

 • 5 балів - Ви абсолютно здорові

 • 3 - 4  бали - cтан Вашого серця задовільний, але потребує уваги.

 • 2 бали і менше - Вам терміновго потрібно зврнутися до спеціаліста!

Наші спеціалісти проводять комплексне обстеження серця і судин

Ехокардіографія

Ехокардіографія

   При ехокардіографії за допомогою звукових хвиль створюється зображення серця. Це обстеження дає змогу лікарю побачити, як воно б’ється і перекачує кров. При цьому можна виявити захворювання серця.

    Для кожного індивідуального випадку, обирається одна із кількох видів ехокардіографій.

   З якою метою проводиться дослідження?

    Ехокардіографія проводиться з метою:

 • перевірки наявності проблем в камерах серця, чи з клапанами;
 • дослідити, чи є патологія серця причиною болю в грудях, або задишки;
 • виявити вроджені або набуті вади серця.
Записатися на прийом
велоергометрія

Велоергометрія

   Тест допомагає визначити стійкість серця до фізичних навантажень. Процедура триває 8–20 хвилин, залежно від фізичного стану пацієнта та програми тестування. Учасник крутить педалі стаціонарного велосипеда (із електродами під’єднаними до монітора) з різними інтервалами часу та збільшенням навантаження під час реєстрації пульсу.

    Записи показують ефективність роботи серця, серцево - судинної системи, легень, працюючих м’язів та систем, що підтримують їх роботу. Тест безпечний і легкий, а вік, зріст або звички не становлять перешкод для проведення тесту. Тому можна сміливо стверджувати, що велоергометрія підходить для всіх.

   Кожен учасник отримує запис тесту, включаючи аналіз результатів тестування, а також програму вправ для оптимізаціїї роботи серця.

Записатися на прийом
Коронарографія і стентування артерій серця

Коронарографія і стентування артерій серця

   Коронарографія - це процедура, при якій використовується рентген, щоб побачити судини вашого серця. Зазвичай тест проводиться, для перевірки кровопостачання серця.

   При даній процедурі вводиться катетер через руку в судини серця, як для діагностики, так і лікування захворювання судин серця.

   Під час коронарографії в кровоносні судини вашого серця вводять спеціальний розчин, який видно за допомогою рентгенівського апарату. Рентгенівський апарат швидко робить серію знімків (ангіограм), які дають поглянути на ваші кровоносні судини. За необхідності, лікар може відкрити закупорені артерії серця (балоном), чи поставити стент.

   У яких випадках рекомендоване дане обстеження?

   Лікар може порекомендувати вам зробити коронарографію, якщо у вас є:

 • симптоми ішемічної хвороби серця, такі як біль у грудях (стенокардія);
 • біль у грудях, який віддає у щелепу, шию або руку, що не пов’язаний з травмою;
 • вперше виниклий біль у грудях, що посилюється(нестабільна стенокардія);
 • ненормальні результати серцевого стресового тесту;
 • проблема з клапаном серця, що вимагає операції.

   Оскільки існує невеликий ризик ускладнень, ангіограму зазвичай роблять лише після того, як були проведені неінвазивні обстеження серця, такі як: електрокардіограма, ехокардіограма або стрес-тест.

Записатися на прийом
Холтерівське моніторування

Холтерівське моніторування

   Холтер - це невеликий портативний пристрій, який відстежує ваш серцевий ритм і періоди ішемії міокарда. Холтер ставиться на період від одного до трьох днів. За цей час пристрій записує всю роботу вашого серця.

    Холтер ставиться проводиться, у випадках, коли традиційна електрокардіограма (ЕКГ) не надає достатньо повної інформації про серце пацієнта.

    Лікар використовує інформацію, записану при холтерівському моніторуванні, щоб з'ясувати, чи є у вас проблеми з серцевим ритмом і кровопостачанням серця. Якщо стандартний холтерівський моніторинг не фіксує порушення ритму, чи періодів ішемії, лікар може запропонувати більш тривалий моніторинг, на час до кількох тижнів.

    Як поводити себе на час обстеження?

    Холтерівський моніторинг безболісний і неінвазивний. Електроди можна розмістити під одягом, а сам пристрій одягти на пояс. З початком моніторингу  - пристрій не можна зінмати, навіть під час сну.

    За час моніторування пацієнт може займатися звичними справами. Особливо важливо звернути увагу, якщо у вас виникнуть будь- який з наступних симптомів:
часте серцебиття або завмирання серця;
задишка;
біль у грудях;
запаморочення.

    Запишіть, якими видами діяльності ви займались і час, коли виникли симптоми.

    Лікар скаже вам, скільки часу потрібно носити холтер. Цей час може варіювати від 24 до 72 годин, залежно від вашого стану, чи симптоматики.

Записатися на прийом
Електрокардіографія

Електрокардіографія

   Електрокардіографія (ЕКГ) - це простий тест, за допомогою якого можна перевірити ритм та електричну активність вашого серця.

    Датчики, прикріплені до шкіри, використовуються для реєстрації електричних сигналів, що виробляються вашим серцем при кожному його ударі.

   Ці сигнали записуються машиною, і лікар їх аналізує.

    ЕКГ може бути призначена лікарем-кардіологом або будь-яким лікарем, який вважає, що у вас проблеми з серцем, включаючи лікаря загальної практики.

    Тест може бути проведений спеціально навченим медичним працівником у лікарні, поліклініці.

   Незважаючи на схожу назву, ЕКГ - це не те ж саме, що ехокардіограма, яка є скануванням серця.

   Коли використовується ЕКГ?

   ЕКГ часто використовується разом з іншими тестами для діагностики та контролю стану серця.

   ЇЇ можна використовувати для дослідження симптомів можливої ​​проблеми з серцем, таких як біль у грудях, часте серцебиття, запаморочення та задишка.

   ЕКГ може допомогти виявити:

 • аритмії - коли серце б’ється занадто повільно, занадто швидко або нерегулярно;
 • ішемічну хворобу серця-коли кровопостачання серця перекривається або обмежується за рахунок атеросклеротичних бляшок;
 • серцеві напади - коли кровопостачання серця раптово перекривається;
 • кардіоміопатію – при цьому стінки серця потовщуються або розширюються камери.

    Якщо людина тривалий час  має проблеми з серцем і неодноразово знімала ЕКГ, можна проаналізувати серію ЕКГ і зробити висновок про адекватність терапії, котру отримує і оцінити в динаміці стан серця.

 

Записатися на прийом
Черезстравохідна ехокардіографія

Черезстравохідна ехокардіографія

   Трансезофагеальна ехокардіографія (ТЕЕ) використовується для оцінки структури та функції серця. Під час процедури датчик посилає ультразвукові звукові хвилі. Коли датчик розміщений у певних місцях та під різними кутами, ультразвукові звукові хвилі рухаються через тканини тіла до тканин серця, де хвилі відскакують або «відбиваються» від серцевих структур. Датчик вловлює відбиті хвилі та надсилає їх до комп’ютера. Комп'ютер відображає відбиті хвилі у вигляді зображень стінок серця та клапанів.

   Черезстравохідну ехокардіографію проводять шляхом введення зонда з датчиком вниз по стравоходу. Це забезпечує більш чітке зображення серця, оскільки звукові хвилі не повинні проходити через шкіру, м’язи або кісткову тканину. Зонд TEE знаходиться набагато ближче до серця, оскільки стравохід і серце знаходяться поруч.

   Зайва вага або певні захворювання легень можуть впливати на зображення серця, коли датчик розміщено на грудній стінці. Деякі стани серця краще помітні при ТЕЕ, такі як патологію мітрального клапана, тромби або утворення всередині серця, розрив внутрішньої стінки аорти, а також будову та функцію штучних клапанів серця.

   Навіщо мені може знадобитися TEE?

   Для оцінки скарг та симптомів, які можуть свідчити про:

 • атеросклероз - це поступове закупорювання артерій атеросклеротичними бляшками.
 • кардіоміопатію - це збільшення серця внаслідок потовщення серцевого м’яза або розширення камер за рахунок його стоншення.
 • вроджені вади серця. Ці дефекти виникають під час формування серця плоду. TEE може допомогти оцінити відхилення, а також визначити його вплив на кровотік серця.
 • серцева недостатність. Стан, при якому серцевий м’яз ослаблений настільки, що кров не може ефективно перекачуватися. Це може спричинити накопичення рідини (застій) у перикарді і легенях, а також кінцівках та інших частинах тіла.
 • аневризма. Це ослаблення та випинання частини серцевого м’яза або аорти (великої артерії, яка несе насичену киснем кров із серця до решти тіла).
 • захворювання клапанів серця. Порушення роботи одного або декількох клапанів серця, що може блокувати кровотік у серці або спричинити витік крові назад (регургітацію).
 • пухлина серця - може виникнути на зовнішній поверхні серця, в одній або декількох камерах серця або всередині м’язової тканини серця.
 • перикардит - це запалення або інфекція мішка, що оточує серце.
 • інфекційний ендокардит - це інфекція серця, яка зазвичай вражає клапани серця.
 • розшарування аорти - це розрив стінки аорти.
 • тромбоз - згустки крові можуть утворюватися всередині камер серця, відриватися, а потім потрапляти в мозок або інші ділянки тіла. Це може викликати інсульт або інші проблеми. Найчастіше ці згустки утворюються при порушенні серцевого ритму або застої крові в серці.
Записатися на прийом
Комп'ютерна томографія серця (КТ)

Комп'ютерна томографія серця (КТ)

   Комп'ютерна томографія (КТ) - це спосіб візуалізації, який використовує рентгенівські промені, щоб показати структуру артерій і вен і камер серця. Метод дозволяє побачити атеросклеротичні бляшки в судинах серця, утворення в камерах серця, або перикарді.

   КТ складається з корпуса з датчиками, у центрі нього великий отвір, через який проходить плоска платформа або стіл. Деякі люди називають цей отвір «діркою пончика». Пацієнт лежить на столі під час сканування. Коли апарат увімкнено, рентгенівська трубка всередині частини апарату у формі пончика швидко обертається, а пацієнт в цей час переміщається з столом. Рентген проходить через пацієнта під різними кутами і потрапляє на спеціальні детектори. Зображення, зроблені під час сканування, формуються у вигляді поперечних зрізів або тривимірних моделей серця та судин.

    Як проходить процедура?  

 • медсестра, або лікар опишуть хід процедури і, якщо необхідно, дадуть підписати інформовану згоду. Це зручний час для вас, щоб задати будь-які додаткові питання, які можуть виникнути.
 • для отримання високоякісних зображень необхідно досягти низької частоти серцевих скорочень. Медсестра проведе електрокардіограму, щоб оцінити ваш пульс. За потреби медсестра може дати таблетку бета-блокаторів, щоб уповільнити частоту серцевих скорочень.
 • вас приведуть у кімнату сканера і попросять лягти на стіл.
 • стіл буде повільно ковзати через сканер. Протягом цього часу вам буде запропоновано лежати спокійно, щоб зображення були чіткими.
 • протягом усього періоду сканування вас будуть просити затримувати дихання. Лікар у диспетчерській зможе говорити з вами, чути вас і спостерігати за вами весь час.
 • зображення будуть проаналізовані рентгенологом (лікар, який спеціалізується на читанні медичних зображень) або кардіологом. Звіт буде надіслано лікарям, які займаються вашим лікуванням, або видані вам особисто.
Записатися на прийом
Магнітно - резонансна томографія серця (МРТ)

Магнітно - резонансна томографія серця (МРТ)

   Магнітно - резонансна томографія серця (МРТ серця) дає детальні зображення серця. Дослідження може допомогти лікарям вивчити структуру і функції серцевого м’яза, знайти причину серцевої недостатності пацієнта або виявити пошкодження тканин внаслідок серцевого нападу.

   Наші пацієнти мають доступ до найновіших технологій МРТ та передового досвіду наших кардіологів, які інтерпретують результати МРТ. Наші лікарі мають досвід безпечного проведення МРТ - тестів пацієнтам з імплантованими дефібриляторами або кардіостимуляторами.

   МРТ серця може показати стан серцевого м’яза (життєздатний він чи незворотньо пошкоджений). Це найточніший тест для розрахунку фракції викиду пацієнта (вимірювання відсотка крові, що викачується з серця при кожному скороченні).

   Обстеження не використовує рентгенівські промені або випромінювання, а в основі його лежить великий магніт, радіохвилі та комп’ютер для створення серії зображень серця та оточуючих його тканин. Деяким пацієнтам перед скануванням вводять ін’єкцію контрастної речовини або барвника через вену, щоб отримати більш детальні зображення тканин.

   МРТ серця також використовується для прогнозування того, як серце буде реагувати на лікування ішемічної хвороби серця оперативним шляхом - шунтування коронарних артерій або стентування.

Записатися на прийом
Логотип відділення кардіохірургії Чернігівської міської лікарні №2

Відділення кардіохірургії Чернігівської міської лікарні №2

 

Чернігівська міська лікарня №2, поверх №8
вул. 1 Травня, 168б
Чернігівська область, м. Чернігів

Години роботи

Понеділок 08:00 - 17:00
Вівторок 08:00 - 17:00
Середа 08:00 - 17:00
Середа 08:00 - 17:00
П`ятниця 08:00 - 17:00
Субота Вихідний
Неділя Вихідний

Закрито

­