+38 (093) 32-63-634  cardio-surgery  +38 (046) 26-60-594   cardiosurgerychml2@gmail.com

Відділення кардіохірургії м.Чернігів, вул. 1 Травня 168-Б 8-й поверх

Протезування мітрального клапана механічним протезом

Методика заміни мітрального клапана

   Пропонуємо вашій увазі одну з технік протезування мітрального клапана:

- передня стулка мітрального клапана відокремлюється від кільця розрізом через кожну з комісур. Передня стулка розділена на дві половини між передньою та задньою хордами.

- потім передня стулка і ушкоджені тканини резекуються, залишаючи лише первинні передні хорди та передній край передніх сегментів стулок.              

- задня стулка резектується, залишаючи лише первинні задні хорди. Мітральне кільце очищається від кальцію, в разі необхідності, для надійного накладання кільцевих швів.

- горизонтальні матрацні шви з прокладками накладаються по колу навколо мітрального кільця.

- шви накладаються через манжету протеза.

- кільце перевіряється на наявність потенційних параклапанних дефектів, які за необхідності укріплюються горизонтальними матрацними швами.

 

міксома лівого передсердя

   Міксоми відносяться до найпоширеніших пухлин серця. Більше 75% міксом виникає в лівому передсерді або на мітральному кільці, 20% в правому передсерді, а 5% - в шлуночках. Міксоми передсердь проявляються тріадою симтомів: обструкція, емболія та загальні симптоми (такі як гарячка, втрата ваги).

   Імуногістохімічні дослідження показують, що клітини міксоми походять з мультипотентних мезенхімальних клітин, які здатні як до нервової, так і до ендотеліальної диференціації. 10% міксом є спадковими і передаються за аутосомно -домінантним типом, тоді як решта випадків є спорадичними. Точна етіологія міксоми передсердь все ще вивчається.

Пластика мітрального клапана опорним кільцем з міні-доступу

   Анулопластика - це процедура звуження або зміцнення кільця навколо клапана серця. Вона може бути проведена як самостійна процедура, чи разом з іншими втручаннями на серці.

    Кільце клапана серця може значно розширюватися від свого вихідного розміру, до цього призводить збільшення розмірів серця і його камер. Фіброзне кільце розширюється, відстань між стулками клапана, прикріпленого до кільця, збільшується і клапан повністю не закривається. В результаті кров повертається назад через клапан.

Протезування аортального клапана біологічним протезом

   Малоінвазивна операція на серці (так звана хірургія замкової щілини) — це коли звичайна операція виконується на серці за допомогою невеликих розрізів. Хірург також іноді використовує спеціальні інструменти.

   Традиційна хірургія серця

   У традиційній хірургії серця використовується розріз посередині грудної клітки, через грудину. Довжина розрізу становить від 15 до 20 сантиметрів. Це найбезпечніший і найчастіше використовуваний розріз для пацієнтів, яким потрібні складні операції на серці, повторні операції, багатосудинне коронарне шунтування або складні операції на аорті.

   Види малоінвазивних операцій на серці

  Малоінвазивні операції на серці проводяться уже не одне десятиліття. Першими операціями такого типу були операції на мітральному та аортальному клапані. Зараз за допомогою малоінвазивних методик можна провести широкий спектр операцій, які допоможуть зробити відновлення пацієнта швидшим і комфортнішим. Малоінвазивна операція може проводитись через часткову стернотомію, чи торакотомію. Це передбачає розрізання частини грудної кістки, або хірург робить один або кілька невеликих розрізів через м’язи між ребрами.

 

Протезування аортального клапана біологічним протезом

   Аортальний клапан контролює потік крові з серця до всього тіла.

Заміна аортального клапана передбачає видалення неспроможного або пошкодженого клапана та заміну його новим клапаном із тканини тварин.

 Це складна операція, яка потребує високої кваліфікації хірурга, та реабілітація в післяопераційному періоді.

    Аортальний клапан потребує заміни в двох випадках:

- аортальний стеноз - отвір клапана стає меншим, перешкоджаючи відтоку крові з серця;

- клапан негерметичний (аортальна регургітація) - клапан дозволяє крові надходити назад у серце.

­