+38 (093) 32-63-634  cardio-surgery  +38 (046) 26-60-594   cardiosurgerychml2@gmail.com

Відділення кардіохірургії м.Чернігів, вул. 1 Травня 168-Б 8-й поверх

Каротидна ендартеректомія

   Каротидна ендартеректомія проводиться для попередження інсульту, причиною котрого, часто може бути атеросклеротична бляшка на біфуркації загальної сонної артерії. Необхідно знати типові симптоми, які  можуть говорити про значне звуження або закупорку сонної артерії:

- Епізоди запаморочення;

- Втрата функції в руці або нозі з протилежного боку ураження;

- Епізодична втрата зору на одне око;

- Транзиторна афазія;

- Сплутаність свідомості з тимчасовою втратою свідомості.

Еверсійна каротидна ендартеректомія та аортокоронарне шунтування

   Еверсійна ендартеректомія з біфуркації сонної артерії була вперше описана ДеБейкі у 1959 році. Цей підхід передбачає відсічення внутрішньої сонної артерії, еверсію ВСА та первинний анастомоз. Ця методика найкраще підходить для пацієнтів з ураженням в ділянці цибулини сонної артерії та проксимальному відділі ВСА.

   Передопераційна підготовка пацієнта необхідна для досягнення оптимальних результатів. Пацієнтам призначають статини, аспірин та клопідогрель. Якщо пацієнти приймають варфарин, вони залишаються на цьому препараті (з контролем міжнародного нормалізованого співвідношення [МНВ]. Досліджено, що у пацієнтів, яким проводять еверсійну ендартеректомію, не спостерігається збільшення ризику кровотечі при перебуванні у терапевтичному вікні МНВ або у тих, хто приймає клопідогрель.

­