+38 (093) 32-63-634  cardio-surgery  +38 (046) 26-60-594   cardiosurgerychml2@gmail.com

Відділення кардіохірургії м.Чернігів, вул. 1 Травня 168-Б 8-й поверх

Мамаро-коронарне шунтування з міні-доступу

   Стандартна операція шунтування коронарних артерій (АКШ) забезпечує адекватне відновлення кровопостачання серця. Але процедура досить травматична для вашого організму з двох основних причин:

  - це передбачає розпил грудини, для отримання доступу до серця та артерії.

 - операція часто проводиться з зупинкою серця і підключення апарата шутчного кровообігу. Машина бере на себе роботу вашого серця і легенів.

мамарокоронарне шунтування двох коронарних артерій

У пацієнтів при неможливості взяти вену з нижніх кінцівок для шунтування (варикозна хвороба, атеросклеротичне ураження артерій нижніх кінцівок), в якості шунта можуть використувуватись дві внутрішні грудні артерії. При даній методиці одна артерія відсікається і вшивається в бік іншої. Далі два вільних кінці внутрішніх грудних артерій вшиваються в уражені судини серця.

Мамарокоронарне шунтування трьох коронарних артерій

У пацієнтів при неможливості взяти вену з нижніх кінцівок для шунтування (варикозна хвороба, атеросклеротичне ураження артерій нижніх кінцівок), в якості шунта можуть використувуватись дві внутрішні грудні артерії. При даній методиці одна артерія відсікається і вшивається в бік іншої. Далі два вільних кінці внутрішніх грудних артерій вшиваються в уражені судини серця. Якщо необхідно відновити кровотік більше ніж в двох коронарних артеріях - використовується методика "стрибаючого шунта" ( спочатку в одну з уражених артерій серця вшивається бік шунта, а потім два вільних кінці в інші уражені артерії серця). Таким чином вдається відновити кровотік відразу в трьох коронарних аретеріях.

мамарокоронарне шунтування однієї коронарної артерії + протезування аортального клапана + бандажування висхідного відділу аорти

На підставі отриманого клінічного досвіду вважаємо доцільно рекомендувати методику комплексного окутування кореня і висхідної частини аорти судинним протезом при їх розширенні (до 55 мм). Методика дозволяє поліпшити морфометрію висхідної аорти, синуса Вальсальви.

Методика дає можливість профілактикувати подальше розширення висхідної аорти. Методика малотравматична, недорога і дозволяє досить оптимально нормалізувати розміри висхідної аорти відразу на госпітальному етапі і утримувати їх стабільними тривалий період. Крім корекції розширення висхідного відділу аорти пацієнту було проведено протезування аортального клапана і шунтування ураженої артерії серця з використанням артеріального шунта внутрішньої грудної артерії.

­